Na terenie państwa niemieckiego znajduje się łącznie ponad 656 tysięcy kilometrów dróg. Samych autostrad jest tutaj ponad 13 tysięcy kilometrów. W Niemczech naprawdę jada samochodem potrafi być przyjemnością, a odległości liczone w setkach kilometrów można pokonywać w rekordowym czasie. Taki stan rzeczy jest jednakże wyzwaniem dla firm kurierskich, bo skoro istnieją sprzyjające warunki, to i wymagania klientów są odpowiednio wyższe. Pracownicy firmy Ar-Speed wiedzą o tym doskonale, pokonując codziennie potężne odległości i docierając zawsze i wszędzie na czas.

Transport paczek z Polski do Niemiec zapewnia kilkumilionowej rzeszy Polakom przebywającym w Niemczech stałą i niezawodną komunikację z rodzinami w kraju.

Popyt na usługi kurierskie pomiędzy Polską a Niemcami jest bardzo duży. Niemcy od lat stanowią jeden z najpopularniejszych kierunków polskiej migracji, zarówno zarobkowej, jak również stałej. Jest to o tyle uzasadnione, że jest to nasz bliski sąsiad, który ponadto plasuje się na drugim miejscu (po USA) wśród najbardziej popularnych celów migracji na świecie. Oficjalna liczba niemieckiej Polonii wynosi około dwóch milionów obywateli. Liczba Polaków przebywających w Niemczech czasowo jest jednak o wiele większa. Dla nich też codziennie kursują nasze busy, zapewniając stałą komunikację z krajem.